yedi güzel adam

mödo
leyla ile mecnun dan sonra trt den tekrar gurur duyduğum ve büyük bir zevkle şiir izlediğim olgun insan-(lar) gösterisidir
cayisallama
Yedi güzel adam cahit zarif oğlu şiir kitabı.Artık trt de yayımlanan bir dizi olarak kayıtlara geçti. Cahit zarifoğlunun şiir kitabını okumuşsunuzdur okumamış da olabilirsiniz ama fırsatınız olursa lütfen okuyun derim.
Şimdiye kadar akıllı kutu televizyonun bize sunduğu bir sürü işe yarar yaramaz yayınlar arasında en iyilerden biri olarak görüyorum. Önemli görme sebeplerimden biri bu ülkenin gerçekten kanayan yaralarından biri olan maraş olaylarını biz okumayı sevmeyen cahil insanlara yanlı veya yansız bir şekilde anlatan ve bunu edebi uslup ile yapan çekim kalitesi olarak çok başarılı bulmadığım trt dizisi.
aberi
ara ara bakıyorum ne güzel bir dizi çekmişler,
ne güzel insanlar varmış diye. içime tatlı bir huzur doluyor.
yakbenivatankurtulsun
çok hoş ve mütevazi bir dizi. şair ve yazarlarımızı gerek hayatından kesitlerle, gerek yaşam çizgileri üzerine bina edilmiş kurgularla gayet iyi yansıtmakta. dönemin kaotik ortamı tarafsız, yüzeyselde olsa anlaşılabilir bir şekilde izleyiciye aktarılıyor. içerisine eklenmiş edebi metinlerle de çok güzel bir tat bırakıyor insan dimağında. hemen hemen bütün -tabiri caizse- kısmi biyografik ve dönem dizileri varolanı birebir yansıtmaz, yansıtamaz da konu edilen kişiler ve olayların ayrıntıları hakkında kesin bilgiler çoğu kere yoktur. burda senaristin hayalgücü devreye girer, olaylara şartlara uygun bir şeyler yazılır. bence bu işi de fena yapmıyorlar.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol