confessions

Sugge

1. nesil Yazar - Yazar -

  1. toplam entry 1308
  2. takipçi 12
  3. puan 26922

en güzel beyitler

Sugge
'Bahr isen de katre-i nâçiz göster kendini Gönlüne gir ey gönül ol goncenin şeb-nem gibi'
Şeyhülislam Yahya

Bir damla olabilsek, gülün içine giren o küçücük bir çiy damlası olabilsek. Keşke...

istanbulun güzelleri

Sugge
Hamid-i evvel camii. Beylerbeyi sarayının hemen yanında. İstanbul'u en güzel yeri olarak denilen köşkün de hemen yanında.. Sanırım 5-6 civarında bulunan binek taşlarından birisi de burada. Camiye varmadan çengelköy yönünde solda çok güzel profiterolcü var mutlaka uğrayınız. Antep fıstığını dilediğiniz kadar kullandırıyordu en son :)

şehzadebaşı cami

Sugge
4 yan kubbe ile destekli güzeller güzeli camimiz. Bu yüzden çıraklık eseri zaten. Etrafı gezilecek yerlerle dolu. Hemen arkası vefa. Hemen yanında İstanbul'daki tek burmalı minareye sahip camimiz. Tam karşısında en uzun isimli camimiz(pek bilinmez). Vezneciler'e doğru yürürseniz Mimar Sinan'ın suriçinin merkezi dediği taş.. Yakınlarında güzel bir kelle paçacı var efenim tavsiye ederim. Fatih Camii'ne doğru çıkarken cadde üstünde solda.

nabi

Sugge
şimdiki şairler ilminin tozunu alabilse, onlara yeter de artar... 2 hafta kadar oluyor Hayati inanç şanlıurfa'ya geldi. Üstadı anlattı epeyce. Öğreneceğimiz çok şey var ama yazdıkları çoğumuz için kütüphanelerin raflarında bir süsten öteye gitmiyor, gidemiyor...
0 /