confessions

ccc

1. nesil Yazar - Yazar -

  1. toplam entry 925
  2. takipçi 15
  3. puan 25341

coronavirüs aşılarının çöpe atılması

ccc
Yazık günah!

BioNTech/Pfizer aşısı için randevu alıp gitmeyenler nedeniyle o dozlar çöpe atıldı!

İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, Biontech aşısı için randevu alanların aşı olmaya gitmemesi sonucu o dozların ziyan olduğunu söyledi.
Tükek, "Vatandaşlardan ricamız, bu aşılar çok kıymetli, boşa gitmemesi için aşı randevusunu aldığınız zaman mutlaka randevunuza gidin ve aşınızı yaptırın. Çünkü bir flakon 6 kişilik ve dondurulmuş vaziyette. Eritiyorsunuz, uygulamaya başlıyorsunuz.

Diyelim ki, o flakondan 4 kişiye aşı yaptınız, geri kalan 2 kişi randevusuna gelmedi. O aşı dozları tekrar kullanılamıyor ve çöpe gidiyor. Dolayısıyla 2 kişinin aşısı boşa gitmiş oluyor.

Gerçekten yazık, büyük israf. Bu durumda, başka kişilerin de hakkı yenmiş oluyor. Şu dönem aşıya erişme imkanı bulamayan kişilerin de hakkı yenmiş oluyor" diye konuştu.

hdp esenyurt parti binası

ccc
parti binası değil hücre evi.

Hdp yi kapat başka parti kuracaklar.. en güzeli şu andaki milletvekilleri il ilçe teşkilatında her kim varsa cezası varsa cezasını çekmeli ve asla bir daha Siyasi hayatı bitirilmeli bir daha ortalıkta dolaşmamalı ayrıca teknik takibe alınmalı bunlar bunu anlıyor.

fenerbahçe'nin mesut özil'i transfer etmesi

ccc
Roberto Carlos'tan sonra Türk Futbol tarihinin en büyük ikinci transferi. O bir dünya şampiyonu. Milli edebiyat yapanlara söylüyorum. Bu adamı milli takıma davet etmeyenler utansın. Burak, arda gibi Prim için milli takımı sabote etmedi. Hastane basmadı, kimseye silah çekmedi, Uçakta gazeteci dövmedi, mili kampta sabahlara kadar kumar oynamadı, Arkadaşının eşine sarkıntılık yapmadı. Tek suçu uygur türklerini, ayasofyayi savunması, cumhurbaşkanıyla görüşmesi.

(bkz: mesut özil)

cevher dudayev

ccc
"Sistemden korkan, Allah'tan korkmaz;
Allah'tan korkan, sistemden korkmaz."

Allah'tan başka hiçbir şeyden korkmadık, korkmuyoruz, korkmayacağız.

Şehit Cevher Dudayev'e rahmetle...

papazın iftar daveti

ccc
Almanya'da RAMAZANI ŞERİF ayında bir fabrikada çalışan Türk işçilerini papazın birisi evine iftar yemeğine davet eder. Bazıları mazeret belirtip davete
katılmazlar bazıları da papazı kırmamak adına davete icabet ederler ve iftar saatinde
papazın evine misafir olurlar.

Papaz Efendi elinde bir KURAN'ı KERİM olduğu halde işçilerin yanına gelir ve onlara “Ben KURAN okunurken dinlemekten büyük zevk alırım biriniz okusa da ben mutfakta uğraşırken bir yandan da KURAN dinlesem der.

KURAN'ı KERİM'i masanın üzerine bırakıp mutfağa geçer.
Bu arada odada sanki buz gibi bir hava esmektedir. Herkes bir ümit diğerinin gözünün içine bakar ama nafile. Kimse KURAN okumayı bilmemektedir.

İçlerinden birisi "Yahu içinizde FATİHA okumasını bilen yok mu açsın KURAN'ı FATİHA'yı okusun papaz nerden anlayacak ki" der.

Bir tanesi "Ver ben biliyorum der ve rastgele bir sahife açıp başlar FATİHA okumaya.

Bu esnada papaz odaya gelmiştir. Bakar KURAN okunuyor fakat ortada bir sayfa ve hemen müdahale eder.
"Bir dakika sen KURAN okumuyorsun. Çünkü okumakta olduğun sure FATİHA'dır ve o da KURAN'da baştadır." der ve devam eder.

Aslında ben sizleri buraya denemek için çağırdım. Nasıl oldu da altı asır adaletle dünyaya hükmeden OSMANLI'nın torunları bu gün bize hizmet eder hale geldiler diyerek merak ediyordum sizler benim sorumun cevabı oldunuz.
Sizin ecdadınız OSMANLI dinine sımsıkı bağlı olduğu için dünyaya hükmetti, sizler ise KURAN'dan uzaklaştınız ve bu gün hizmet eder hale geldiniz der.

Bu tespiti yapan Hırıstiyan bir din adamıdır.

1900 doğumlu olmak

ccc
1900 Doğumlu olduğunu hayal et;

14 yaşındayken 1. Dünya savaşı başlar, 22 milyon ölü ile 18 yaşına geldiğinde biter.

Kısa süre sonra küresel bir salgın başlar ve İspanyol Gribi, 50 milyon insan ölür. Hayatta kaldıysan 20 yaşındasın.

29 yaşına geldiğinde New York Borsasının çökmesiyle başlayan küresel ekonomik krizi yaşamışsındır, enflasyon, işsizlik ve fakirlik...

33 yaşına geldiğinde naziler iktidara gelir.

39 yaşına geldiğinde 2. Dünya savaşı başlar. Bittiğinde ise 60 milyon ölü ve sen 45 yaşındasın.

52 yaşına geldiğinde Kore Savaşı başlar.
64 yaşına geldiğinde Vietnam Savaşı başlar ve 75 yaşındayken biter.

1985 doğumlu bir çocuk büyüklerinin hayatın ne kadar zor olduğu hakkında hiçbir fikri olmadığını düşünür, ancak birçok savaş ve felaketten kurtulmuşlardır.

Bugün yeni bir salgın ve tüm konfora sahibiz. Ama şikayet ediyoruz, çünkü maske takmamız gerekiyor. Şikayet ediyoruz, çünkü yiyecek, elektrik, akan su, wifi, hatta Netflix'in olduğu evlerimizde kapalı kalmalıyız. Eskiden bunların hiç biri yoktu. Ama insanlık pek çok şeyden kurtuldu ve yaşama sevincini asla kaybetmedi.

Bizim bakış açımızda küçük bir değişiklik mucizeler yaratabilir. Hayatta olduğumuza şükretmeliyiz. Birbirimizi korumak ve yardım etmek için yapmamız gereken her şeyi yapmalıyız..

lgbt

ccc
Hadi "AKP" yüzünden İslam dininden soğudunuz, dindarlara olan güveniniz azaldı diyelim...
İbneliğe nerden merak saldınız?
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol