fatma betül sayan kaya

bobiler
Çoğumuz ilk defa gördü yüzünü. Yabancı değil, bizim aile ve kadından sorumlu bakanımız.
Seni böyle bir durumdan dolayı tanımaktan üzgünüm. Keşke seni Hollanda'dan sınır dışı edildiğinde değil de çocuklara tecavüz edenlere karşı kendini siper ederken tanısaydık ya da bir kadın cinayeti davasında bir kadına destek olurken.
Çünkü bir kadının öldürülmesi, bir çocuğun aç kalması, bir evladın annesiz büyümesi senin Hollanda'ya girmenden çok daha önemliydi.
Aladağ'da evlatlar yanarken, vakıflarda çocuklara tecavüz edilirken, parkta kadınlar dövülürken, çocuklar sokaklarda tekmelenerek öldürülürken hiç sesin çıkmamıştı! Üzgünüm, sınırdışı edilirken sesinin o kadar gür çıkmasından, beni bizi temsil ederken sana yapılanlardan üzgünüm, arkana baka baka ülkene gelip sana bu haksızlığı yaptıkları için kendini kahraman ilan etmenden daha da üzgünüm !

Aklımın, vicdanımın sesi size de ses olsun !

ardahan üni. avukat alım ilanı 01.12.2015

smmmsozluk
ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN:

Üniversitemizin aşağıda belirlenen birimine Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Giriş Sınavı ve Atama Yönetmeliği'nin ilgili maddelerine göre (gbkz:avukat alınacak)tır.

Adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. KPSS (B) grubu KPSSP3 puan sıralaması esas alınacaktır.

Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren otuz (30) gündür. Başvurular şahsen veya posta ile yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar kabul edilmeyecektir.

Avukat kadrosuna başvuracak adaylar;

Sınav başvuru formu (www.ardahan.edu.tr.)

Diploma veya Mezuniyet Belgesinin Onaylı Örneği

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Üç adet vesikalık fotoğraf

KPSS (B) sonuç belgesi

(gbkz:Özgeçmiş)

Avukatlık Ruhsatnamesinin Onaylı Örneği;

Başvuru belgeleri Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığı'na gönderilecektir.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini başvuru belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

Yurt dışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecesine uygun olması gerekmektedir.

Duyurulur.

Tel: 0 478 211 75 19

duruşmada eşine evlenme teklifi yapan binbaşı

abuzeroklava
Fetö'nün katil ajanları profesyonel piar yöntemleri uyguluyor... Darbe başarılı olsaydı, bunlar 24 saat olmadan Türkiye'de topluma liderlik edebilecek binlerce insanı öldüreceklerdi... Şimdi bizde işkence yok, kötü muamele yok, 4 çeşit kaliteli yemek var. Mehdinin haşhaşı da bol bol geliyor. Daha bunlar niye tiyatro yapmasın... Bunlar 13-14 yaşında rol yapmaya başlamış ruh hastaları... Ölene kadar rol yapabilme becerisine sahip, üstelik buna kendileri de inanarak yapan yaratıklar. Modern hukukun labirentlerinden bunlara adalet tecelli etmez. Dünyanın her gerçek devletinde, başka devlet namına ajanlık yaparak kendi ülkesini bombalayan askerin cezası ölümdür. İster yasal idamla... İster gayri resmi yöntemlerle.... Yoksa biz bu tiyatroları çok izleriz.

devamını okumak için tıklayınız...

halide edip adıvar

cayisallama
ne güzel kadınmış öyle.
Milli mücadeleye destek veren olarak düşününce direk aklıma şöyle nene hatun tarzı bir kadın geliyordu. Meğer değme mankenlere taş çıkartacak güzellikte biriymiş. Bir çirkin güzel değildir tabi.

Güzelliği yüz güldürür.

erdoğan ın başbakanlıktan istifa etmemesi

yakbenivatankurtulsun
yasayı bilmiyorum lakin vicdani kanaatim istifa etmesi yönündeydi. netice de farklı bir mecra da yürütülen seçimde şahsi propagandası esnasında devletin imkanlarını kullanması, açılışlarda, başbakan olarak katıldığı programlarda cb seçim propagandası yapması pek doğru bir şey değil. gerçi buna yönelik bir yasa dahi olsa yine istifa etmezdi. çünkü garantisi olması gereken yargının daha önce de kararlarına uymadığını gördük.

mezuniyet yüzüğü

elfirâşetüzzerka
mezun olan öğrencilerin, pilav günlerine, birlikte düzenledikleri olası diğer mübarek günlere katılırkene parmaklarına takmak için topluca yaptırdıkları ve mezun olunan senenin ve okulun isminin yazdırdıkları yüzük.
(bkz:yüzüğe yüklenen anlam )

dövdükleri çocuğun kanıyla hdp yazdılar

mödo
Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta bir fotoğrafta küçük bir çocuğun burnunda akıtılan kanla HDP yazılıp paylaşıldı.

Siirt Gençlik mekânı diye bir HDP'li sayfada Facebook hesabından paylaşılan fotoğraf görenlerin kanını dondurken, PKK ve siyasi uzantısı HDP'nin gerçek yüzünü bir kez daha ortaya çıkardı.
Siirt Gençlik Mekânı adlı Hesap tarafından paylaşılan görüntü tepkilere neden oldu.

Öte yandan görüntünün nasıl elde edildiği de ortaya çıktı. İddialara göre, bir grup PKK yandaşı tarafından köşeye sıkıştırılan küçük yaşlardaki çocuk, dövüldükten sonra çocuğun burnundan akan kanla HDP yazısı yazıldı.

Çocuğun grup tarafından dövüldükten sonra F.K. adlı kişinin çocuğun kanıyla HDP yazdığı belirtildi.

Öte yandan paylaşılan görüntüde burnundan kan akan çocuğun kemerinin açık olması omzunda başka bir elin görülmesi dikkat çekti.
Sürekli paylaşımlarda bulanan Siirt Gençlik Mekân 56 hesabının, fotoğrafın paylaşılmasının ardından dondurulduğu öğrenildi

[http://www.haber7.com/guncel/haber/1623595-dovdukleri-cocugun-kaniyla-hdp-yazdilar kaynak]

bir cevapsız çağrı

cayisallama
üniversite döneminde,arkadaşımın ailesine yakalanmamak için sevgilisinin adını telefona kaydettiği isim.
-Oğlum telefon çalıyor
-geliyorum baba
- yok çalmıyor bir cevapsız çağrı diyor.
- Kapattı demek ki!

nabi

Sugge
şimdiki şairler ilminin tozunu alabilse, onlara yeter de artar... 2 hafta kadar oluyor Hayati inanç şanlıurfa'ya geldi. Üstadı anlattı epeyce. Öğreneceğimiz çok şey var ama yazdıkları çoğumuz için kütüphanelerin raflarında bir süsten öteye gitmiyor, gidemiyor...

ispor apk

beyfendi
canlı maç yayını için kullanılan android uygulamanın apk dosyasıdır. peki neden apk dosyası? çünkü google play uygulamayı marketten kaldırdı. bunun yerine apk dosyasını indiriyorlar. denemek isteyenler için: ispor apk indir

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol