filistin için ne yapılabilir

piri fani
1. Her şeyden önce asla duayı ihmal etmeyin.

2. Alışverişlerinizde İsrail-ABD ürünlerini, İsrail'e destek veren yerli firmaların ürünlerini tercih etmeyin, gerekmedikçe bu firmaların ürünlerini kullanmayın, hatta zorunlu olmadıkça alışveriş tercihinizi mazlumlara doğrudan ya da dolaylı destek sağlayan firmalardan yana kullanın.

3. Filistin'e destek sağlayan yardım kuruluşlarına aldığı yardımların %100'ünü ulaştırması yönünde ısrarcı olun, baskı yapın.

4.sosyal medyada, günlük diyaloglarınızda konuyu gündemde tutun, duyarlılığı artırmaya çalışın.

5. Duyarlılığın Filistin'le sınırlı kalmaması, tüm mazlumlara şamil olması için çaba harcayın.

6. İsrail'e destek veren şirket, kişi, kurum ve yapılarla aranıza mesafe koyun ve onlara bunun gerekçesini hissettirin.

7. İsrail karşıtlığını bir Yahudi düşmanlığına, ırkçılığa çevirmeyin.

8. siyasi ve dini tercihine, Hristiyan veya Yahudi olduğuna bakmaksızın tüm komşu ve arkadaşlarınızın da bu insanlık dışı saldırılarda Filistinlilerin yanında olmasını sağlamak için diyaloglarınızı sıkılaştırın.

9. Filistin'e destek amaçlı yapılan tüm etkinliklere hangi grubun düzenlediğine bakmadan katılın ancak provokasyona karşı dikkatli olun.

10. içinde yer aldığınız ve/veya temasta olduğunuz dernek, vakıf vb sivil toplum kuruluşlarının da konuya duyarlı olmalarını sağlamaya çalışın.

11. Konuyu istismar etmek isteyenler elbette olacaktır. moralinizi bozmayın, siz kendinizden sorumlusunuz. elinizden geldiğince istismarlara engel olmaya çalışın, en azından istismar edenlerden uzak durun.

12. Hükumete ve tüm siyasi partilere Filistin'e sahip çıkılması için tivit, e-posta, telefon.... ile baskı yapın. Zira ancak devletlerin müdahale imkan ve ihtimali sonuç getirebilir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol