format nasıl atılır

aberi aberi
Format için bir iso dosyanizin olması gerekiyor(internetten bulabirlirsiniz) .Bu iso dosyanızı bos bir cd,dvd veya flash diske atın bı bellek artık sızın format aygıtınız olucak ıcıne herhangi birr dosya yuklemeyin.

sonraki adımda yapmamız gerek boot menüsünden 1. olarak bilgisyarın komut alıcagı aygıtı format aygıtımız olarak secıyoruz (yani bilgisyar başladiğinda bu aygıt üzerinden baslaycaktir)

boot menüsüne girmek için birden fazla tuş kombinasyonu vardir .Marka-Model-vs. bu tışları etkiler bazı boot menüsü tuşları.

F12

F11 F2

F10

Esc,

F9

bu tuşlar bilgisyar acılırken zaten alt kısımda gösteliyordur ama gösterilmiyor ise deneyibilirsiniz. boot menüsüne bılgısayı yenıden başlatırken tekrarlı olarak hızlı bir şekilde tuşa bosıyoruz(BOOT MENÜSÜ TUŞUNA HER BİLGİSYARDA FARKLIDIR).

sonrasında acılan pencerde 2 veya 3 secenek olucakdır brudan kendı format aygıtımızı secebılırız sonrasında işimiz biti sayılır.enter dedikten sonra ayarlar kayıt edilcek ve widows yeniden başlatılcakdır.

önünüze

böyle bir sayfa geicek "İnstal Now"veya "Şimdi Yükle" seçeniğini seçelim

sonra önümüze dil ve klavye seçenekleri gelicektir kendimize uygun olanı seçelim

bu adımdan sonra sözleşmeyi kabul ederim seçene basın

ve sobrasında 2 secenek gelicekdir "windows update"ve "Costom" türkçe olarak gelirse de"Windows yükseltme"ve"Özel"seçenekleri olucakdır burdan 2. olan seceneği seçip devam ediyoruz.

önümüze sabit diskin bölümleri gelicekdir iki parça yapabilriz yada tek şekilde kulana biliriz.

silmek veya eklmek için aşağidaki geşilmiş özeliğini açıp yapabilrisinz.

Sonrasında Winwosun kurlacıgı disk bolumunu seciyorsunuz (Windowsun boyutu 30 - 40 GB) ve ileri tuşuna basıyorusunuz

bundan sonra ellemiyosunuz donsanda ilerlemesede elemeyin kendi performasa göre ortlama 30 35 dk içinde yeniden başlatıcak ve kurlum tamamlancakdır.
1