bursa

werty
türkiye'nin en yaşanılabilir şehri idi. alınan göçlerle birlikte terör yandaşları dahil ter türlü pisliği içinde barındıran rant kokan şehir
abuzeroklava
Burası Ankara veya İstanbul'a benzemez. Burası içinden 57. Alayı çıkartan, Çanakkale'de en fazla şehit veren şehirdir. İstanbul'da kimse padişah mezarlarının yerini bilmez, 6 padişah mezarına gözü gibi bakar Bursa. Onları asla yalnız, mahsun bırakmaz. Yurdumun en eski Atatürk heykellerinden biri kapı gibi, kale gibi durur Valilik önünde.Kim şikayeti, derdi varsa orada bağırır, toplanır. Her vilayetin şehidi mukaddestir ama değil gömü yapacak, adım atacak yeri kalmadığı için Pınarbaşı Şehitliğine en son şehidini defnemediği yerdir Bursa. Zaman yavaş akar, vakarla akar ama sadece Türk akar Bursa'da. Evladı Fatihan şehridir, Gazi şehridir, Osmanlı şehridir Bursa.
melankomik
şu zamana kadar gezip gördüğüm yerler içinde en beğendiğim şehir. tarihi ayrı, doğası ayrı ,denizi ayrı. hepsinin birarada olduğu nadide güzelliklerden biri.
veritas
bağ dokusundan zarla çevrilmiş, içinde kaygan sıvı bulunan kesedir. latince'den gelmektedir.

bursa'lar karşılıklı yüzeyler arasında sürtünmeyi azaltıp hareket etmeyi kolaylaştırırlar. tendon ile kemik ya da kemik çıkıntı ile deri arasında bulunurlar.
issiz adam
heykel
şehreküstü
altıparmak
paşa çiftliği
küçük sanayi
görükle
ulu cami
zafer plaza
mudanya
organize sanayi
en bilinen yerlerindendir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol