balık lokantaları

atanamayan yeni mezun
istanbul'da balık restoranı arıyorsanız senelerdir abonesi olduğum alarga balık restoranı tavsiye edebilirim. benim gibi balık hastası biriyseniz memnun kalacağınıza eminim. mekan floryada ve denize sıfır. yaklaşık 20 yıllık bir geçmişi var. mekanın kalitesini tartışmaya gerek yok. balıkların, mezelerin kısaca tüm malzemelerin günlük ve taze olduğu lezzetinden anlaşılıyor. mekan oldukça geniş ve ferah, daha çok müşteri alabilmek için sıkış tıkış masalarla doldurulan yerler gibi değil. bir şey istediğinizde hemen geliyor. 3 ayrı terası ve oldukça geniş bir kapalı salonu var. üstelik bu günlerde üst katında ayrı bir bölümde son sistem kendin pişir kendin ye uygulamasına da geçilmiş. yemeklerin ve mezelerin lezzeti, çalışanların güler yüzüyle benden tam puan aldı.http://www.alargabalik.com
abuzeroklava
belki de istanbulda en kötü balık yapılan yerdir karaköy ve eminönü. TAbi bi kaç yer var güzel yapan ama ben en güzel balığı çapa başvekil caddesinde yemiştim. Yer bulmak için gittiğiniz de beklemeniz bile gerekebilir o kadar fazla insanın rağbet ettiği bir yer. Anadolu kavağını da es geçmemek lazım.
John Doe
çık şehirden azcık kalk git bir saat. bir iki tepecik geçerek tekrar denize ulaş. foça'ya git ama eski foça'ya. daracık taş sokaklarda yürü, eski evlerine hayranlıkla bak sonra deniz kıyısına çık. sıra sıra dizili balık lokantaları hemen burda olacak. herhangi birine dal, buyur etsinler yiyeceğin balığı o gün taze taze denizden çıkarıp getirdikleri balıkları göstersinler seç ordan ne istiyorsan. sonra dön seç mezeni gördüğünce kokladığınca. yanına da bi rakı, şarap, gazoz, şalgam vs mi içmek mi istersin artık ne ala. hadi sana afiyet olsun.
(u:tabi izmirdeysen) (u:ne var herkes istanbulda yaşayacak diye bişe yok ya?)
casper
duvarlarda ağların olduğu, envai çeşit güzel balığın sergilendiği, yeşilliklerle süslendiği, samimi bir ortamın olduğu otantik lokantalardır. mudanya'da çok güzel mekanlar vardır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol