altın

cayisallama
sarı bir madde.PArasal olarak çok değerlidir.
Kibrit kutusu kadar bir altın, bir tenis kortu büyüklüğüne kadar inceltilebilir.
elfirâşetüzzerka
dolarla doğru orantılı olarak uçuşlarda seyrediyor. bu gece daha da hızlı arttı. cumhuriyet ne durumda olacak yarın sabah 08.30 itibariyle görürüz artık.
cayisallama
tüm dünyadaki altınların %99'u merkeze çok yakın yerde eriyik halde bulunmaktadır. Eğer hepsini çıkartabilsek tüm dünyayı 50cm kalınlığında altınla kaplamak mümkün olabilir
Rıhtım
Peki doğadan çıkan tüm elementler içinde altin neden degerli. Çünkü diğerleri günlük kullanıma şekil alma, zehirleme gibi sebeplerle çok uygun değil.güzel bir yazı. Periyodik tablodaki diğer elementler maddi olarak neden degerli degil de altin degerli.bbc Tik
cayisallama
Türk halkı, yatırım aracı olarak altını ilk sıraya koyuyor ve yastık altında saklıyor. Dünya Altın Konseyi raporuna göre 2015 yılında Türkiye'de yastık altında saklanan altın miktarı 3.500 ton dolayında idi.

Bugün bu miktarın 5.000 tona yakın olduğu tahmin ediliyor.
issizmemur
İletkenliği yüksek olduğu için eski bilgisayarlarda altın kullanılmıştır bu yüzden eski bilgisayarları toplayan oluşumlar varmış. Bu söylenti ne kadar doğrudur bilemem ama bilgisayar parçaları içerisinde altın kullanılan kısımlar olduğu doğrudur.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol